TJ Architekti

Interiér prodejny NORD BLANC

Návrh pracuje v první řadě s principem kontrastu a to ve dvou rovinách uvažování. První teoretickou rovinou je možné zpozorovat mezi soubory dřevěných lamel a tmavého šedohnědého nátěru podkladu a světlé betonové podlahy. Druhou rovinu kontrastu je možné pozorovat mezi svěžími barvami prodávaného oblečení a samotným návrhem interiéru, který pracuje s tvarovou jednoduchostí a materiálovou čistotu. Výrazným motivem interiéru se staly dubové lamely kladené kolmo ke stěně v pravidelném rozestupu seskupené do devíti bloků. Ve výšce 3,8m lamely přecházejí do vodorovné polohy a vytváří tak blok skládající se ze sestavy lamel u stěny a v podhledu. Různě velké bloky dubových lamel rozmístěné po prodejně vytváří na pozadí tmavého nátěru kompozici kontrastně zvýrazněných částí prostoru. Ústředním nábytkovým prvkem návrhu se stal pokladní pult, doplněný lavicemi na sezení, seskládaný z dubových trámů na výšku vedle sebe. Přes svůj robustní a surový vzhled, jsou do pultu vetknuty všechny potřebné funkce, ať už pro zákazníky nebo pro obsluhu.

Stejně jako má značka Nord Blanc blízko k přírodě outdoorovým oblečení, pracuje návrh s dubovým dekorem dřeva, materiálem odkazujícím se na přírodu. Vazbu k přírodě dokresluje velké kulaté logo z přírodního mechu umístěné za prodejním pultem.

Dřevěné prvky - lamelové sestavy obkladů stěn a podhledu, lavice na sezení, pokladní pult – jsou navrženy z dubového dýhovaného materiálu. Stěny a strop mimo lamelové obklady jsou natřeny tmavou šedo-hnědou barvou. Jako podlahová krytina je zvolen vinyl v dekoru světle šedého betonu.

Hlavní barvy jsou voleny neutrální, přírodní, aby se na nich dobře vyjímala pestrobarevná kolekce nabízeného zboží. V prodejně nechybí firemní oranžová barva Nord Blanc v podobě trojrozměrných log umístěných v čele prodejny a nad vstupním portálem z obchodní pasáže. Výraznost technických prvků, jako jsou: svítidla, regálové systémy, kamery atp., je potlačena díky černé povrchové úpravě.