TJ Architekti

Interiér prodejny Sklizeno OC Zlaté Jablko ve Zlíně

autor: Tomáš Jurák, Lukáš Svoboda
spoluautor: Jan Martinek, Lucie Lindovská, Adam Michna
užitná plocha: 166 m2
adresa: Náměstí Míru 174, 760 01 Zlín
projekt: 10/2014

Řešený komerční prostor se nachází v obchodním centru Zlaté Jablko na Náměstí Míru v centru města Zlína. Prodejna disponuje dvěma vstupy, hlavním vstupem přímo z ulice Rašínovy, a druhým vstupem z prostoru OC.

Hlavní prodejní prostor zaujímá plochu 147 m2. Prostor prodejny je tvořen původně dvěma obchodními jednotkami a chodbou. Menší obchodní jednotka bude přizpůsobena pro sklad a kancelář vedoucího prodejny. Vybouráním stávající skleněné příčky mezi větší jednotkou a chodbou dojde k propojení těchto dvou prostor, čímž se stane nová prodejna průchozí pro všechny návštěvníky vstupující do OC z ulice Rašínovy.

Prostor prodejny je rozdělen do dvou zón. V rámci první zóny (původně chodba) zůstává ponechán průchod pro návštěvníky, kteří prodejnou pouze procházi do OC. Zde jsou umístěny lednice s mléčnými výrobky, masem, a dále regály s pečivem a müsli.

Ve druhé zóně je umístěn blok chladících pultů s uzeninami a sýry, vinotéka a další regály na drobnější zboží.

Materiálově a barevně prodejna ctí předepsaný vizuální koncept Sklizeno. Nad hlavním prodejním prostorem dojde k demontáži původního nevkusného podhledu a veškeré instalační potrubí zůstanou odhalené. Prostor pod stropem s instalacemi sjednotí barevný nátěr v odstínu antracit.