TJ Architekti

Interiér bytu mladé rodiny z Brna

autor: Tomáš Jurák, Zuzana Juráková
užitná plocha: 75 m2
adresa: Brno
projekt: 03/2012
realizace: 05/2012 - 10/2013
fotografie: Tomáš Jurák

Návrh a realizace interiéru bytu pro mladou rodinu, jejímž přáním byl moderní a zároveň střízlivý vzhled bydlení s důrazem na funkčnost.

Byt se nachází v novostavbě bytového domu v Brně Bystrci. Základním požadavkem klientů byla možnost postupné realizace celého interiéru, která probíhá v etapách až dodnes. Kromě drobných úprav elektroinstalace nebyly prováděny žádné stavební zásahy.

V první etapě byla realizována kuchyň. Stěna za kuchyňskou linkou je řešena stěrkou s omyvatelným žlutým nátěrem.

Skříňky jsou provedeny v bílém lesku (Thermopal) kontrastně umístěné na pozadí žlutého nátěru stěny, doplněné šedou pracovní deskou. Otvírání dvířek a vysouvání šuplů kuchyňské linky byly vyřešeny bezmadlově. Myčka nádobí skryta přímo vedle bílé trouby na pečení. Jídelní stůl je navržen z bukového masivu s deskou v bílém lesku. Masivní dřevo ošetřuje přírodní tvrdý olej. Vše doplňují moderní bílé židle s chromovými podnožemi.

V druhé realizační etapě se nachází ložnice. Stěna za postelí je vymalována tmavě modrou barvou. Postel dostala jednoduché tvarosloví, čelo postele čalouněné v barvě výmalby. Na protější stěnu byla instalována šatní skříň tvořená kombinací bukových a bílých dvířek s šikmo řezanými styčnými spárami křídel.

Realizace nadále pokračuje v dalších etapách. Momentálně se pracuje na koupelnovém nábytku a vybavení obývacího pokoje.