Interiér prodejny NORD BLANC

autor: Tomáš Jurák
spoluautor: Andrea Chroustová, Michaela Motyčková, Daniel Rymeš
investor: NORD BLANC
adresa: OC Letňany, Praha
projekt: 2017
realizace: 02/2018

Nový design pilotního interiéru podnikových prodejen NORD BLANC v OC Letňany Praha.

Návrh pracuje v první řadě s principem kontrastu a to ve dvou rovinách uvažování. První teoretickou rovinou je možné zpozorovat mezi soubory dřevěných lamel a tmavého šedohnědého nátěru podkladu a světlé betonové podlahy. Druhou rovinu kontrastu je možné pozorovat mezi svěžími barvami prodávaného oblečení a samotným návrhem interiéru, který pracuje s tvarovou jednoduchostí a materiálovou čistotu. Výrazným motivem interiéru se staly dubové lamely kladené kolmo ke stěně v pravidelném rozestupu seskupené do devíti bloků. Ve výšce 3,8m lamely přecházejí do vodorovné polohy a vytváří tak blok skládající se ze sestavy lamel u stěny a v podhledu. Různě velké bloky dubových lamel rozmístěné po prodejně vytváří na pozadí tmavého nátěru kompozici kontrastně zvýrazněných částí prostoru. Ústředním nábytkovým prvkem návrhu se stal pokladní pult, doplněný lavicemi na sezení, seskládaný z dubových trámů na výšku vedle sebe. Přes svůj robustní a surový vzhled, jsou do pultu vetknuty všechny potřebné funkce, ať už pro zákazníky nebo pro obsluhu.

Stejně jako má značka Nord Blanc blízko k přírodě outdoorovým oblečení, pracuje návrh s dubovým dekorem dřeva, materiálem odkazujícím se na přírodu. Vazbu k přírodě dokresluje velké kulaté logo z přírodního mechu umístěné za prodejním pultem.

Dřevěné prvky - lamelové sestavy obkladů stěn a podhledu, lavice na sezení, pokladní pult – jsou navrženy z dubového dýhovaného materiálu. Stěny a strop mimo lamelové obklady jsou natřeny tmavou šedo-hnědou barvou. Jako podlahová krytina je zvolen vinyl v dekoru světle šedého betonu.

Hlavní barvy jsou voleny neutrální, přírodní, aby se na nich dobře vyjímala pestrobarevná kolekce nabízeného zboží. V prodejně nechybí firemní oranžová barva Nord Blanc v podobě trojrozměrných log umístěných v čele prodejny a nad vstupním portálem z obchodní pasáže. Výraznost technických prvků, jako jsou: svítidla, regálové systémy, kamery atp., je potlačena díky černé povrchové úpravě.

TJ

zpět ...
ARCHITEKTURA, ARCHITEKTI BRNO, ARCHITEKTONICKÝ, NÁVRH, Architekti Brno s.r.o., STUDIE, INTERIÉR, PROJEKTY, NÁVRH INTERIÉRU, DESIGN, DESIGNOVÝ, DOBRÝ ARCHITEKT, ALTERNATIVY, POTENCIÁL MÍSTA, GENIUS LOCI, PROFESIONÁLNÍ, NÁVRH NA MÍRU, JAK NA REKONSTRUKCI BYTU, DOMU, PLÁNUJETE STAVBU?, CHCETE STAVĚT?, SEŽEŇTE SI ODBORNÍKA, POTŘEBUJETE NÁPADY?, PORADIT, PORADÍME, MODERNÍ, EKOLOGICKÉ, EKONOMICKÉ, PRAKTICKÉ, KVALITNÍ, VEŘEJNÝ PROSTOR, DEVELOPERSKÝ PROJEKT, ADMINISTRATIVNÍ OBJEKT, ADMINISTRATIVA, KANCELÁŘ, VYBAVENÍ KANCELÁŘE, SÍDLO FIRMY, MODERNÍ OBCHODNÍ PROSTORY, ZAJÍMAVÝ OBCHOD, OBCHODNÍ JEDNOTKY, ZAŘÍZENÍ RESTAURACE, INTERIÉR RESTAURACE, INTERIÉRY BRNO, BYTOVÝ DESIGN, NÁBYTEK NA MÍRU, VYBAVENÍ BYTU, NETRADIČNÍ BYDLENÍ, BYDLENÍ JINAK, PROJEKT VENKOVSKÉHO DOMU, PROJEKT RODINNÉHO DOMU, LUXUSNÍ VILY, BYTOVÝ DŮM, NOVOSTAVBY, REKONSTRUKCE, NÍZKOENERGETICKÉ DOMY, PASIVNÍ DOMY, DŘEVOSTAVBY, BRNO, BRNO MĚSTO, BRNO VENKOV, JIHOMORAVSKÝ KRAJ, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ, HRADECKO, PARDUBICKÝ KRAJ, PARDUBICKO, VÝCHODNÍ ČECHY, ORLICKÉ HORY, ARCHITEKT DOBRUŠKA, ARCHITEKT ŽAMBERK, SLOVENSKO, NÁVRH REKONSTRUKCE, PROJEKT ÚPRAV, IDEOVÝ NÁVRH, MINISTUDIE, IDEOVÁ STUDIE, KONCEPČNÍ NÁVRH, KONCEPCE, STAVEBNÍ POVOLENÍ, ÚZEMNÍ ŘÍZENÍ, VIZUALIZACE, ÚZEMNÍ STUDIE, URBANISMUS, URBANISTICKÁ STUDIE, ROZVOJOVÁ KONCEPCE, ZMĚNA DOKONČENÉ STAVBY, ÚZEMNĚ PLÁNOVACÍ INFORMACE, ÚZEMNÍ PLÁN, REGULAČNÍ PLÁN, ÚZEMNÍ ROZHODNUTÍ, VEŘEJNOPRÁVNÍ SMLOUVA, ROZHODNUTÍ O UMÍSTĚNÍ STAVBY, ROZHODNUTÍ O ZMĚNĚ VYUŽITÍ ÚZEMÍ, ÚZEMNÍ ŘÍZENÍ, ZÁVAZNÁ STANOVISKA, NÁMITKY A PŘIPOMÍNKY, SPOLEČNÉ ÚZEMNÍ A STAVEBNÍ ŘÍZENÍ, ZJEDNODUŠENÉ ÚZEMNÍ ŘÍZENÍ, ÚZEMNÍ SOUHLAS, OHLÁŠENÍ, STAVEBNÍ ŘÍZENÍ, ZMĚNA STAVBY PŘED JEJÍM DOKONČENÍM, KOLAUDAČNÍ SOUHLAS, STAVBYVEDOUCÍ A STAVEBNÍ DOZOR, PROJEKTOVÁ ČINNOST VE VÝSTAVBĚ, PROVÁDĚNÍ STAVEB,