Interiér prodejny Sklizeno OC galerie Harfa v Praze

autor: Lukáš Svoboda, Tomáš Jurák
spoluautor: Andrea Chroustová, Adam Michna
užitná plocha: 135,3 m2
adresa: Českomoravská 2420/15a, 190 93 Praha 9 – Libeň
projekt: 01/2015

Návrh interiéru farmářské prodejny Sklizeno v obchodním centru galerie Harfa v Praze

POPIS LOKALITY A PROSTORU
Řešený komerční prostor se nachází v obchodním centru Galerie Harfa v Praze 9 - Libni. Hlavní prodejní prostor zaujímá plochu 123,6 m2, je tvořen jednou hlavní obchodní jednotkou. K ní v zadní části přiléhá zázemí (sklad) prodejny o výměře 11,7 m2.

KONCEPT A PROVOZNÍ USPOŘÁDÁNÍ
Prostor prodejny je rozdělen do dvou zón. Zóna pro návštěvníky, umístěná po pravé straně po vstupu, a zóna za výdejním pultem pro zaměstnance. V zákaznické zóně jsou přímo za výlohou po pravé straně umístěné regály a koše s pečivem, na které navazují lednice s mléčnými výrobky, masem, vejci a nápoji. Mezi lednicemi a za nimi se nachází prostor pro přístěnný regál. Uprostřed dispozice místo zaujímají 3 volně stojící věžové regály. V zadní části prodejny je situována vinotéka, přístěnná lednice na zeleninu a regál na bedničky se zeleninou.

Zóna pro zaměstnance je oddělena chladícími pulty s uzeninami, masným výsekem a sýry. Za nimi se nachází pracovní pult s nářezovými stroji, kávovarem a dřezy. V zadní části jsou umístěny lednice. Nad pracovním pultem jsou police na alkohol a další zboží. Blok chladících pultů doplňují dva OSB pokladní pulty s prostorem na doplňkový sortiment. Čelem ke vstupu navazuje na pokladní pulty chladící vitrína na zákusky. Ta odděluje klidovou zónu pro zákazníky s barovými stolky (za výlohou prodejny v levé části).

03/2015 T.J.

zpět ...
ARCHITEKTURA, ARCHITEKTI BRNO, ARCHITEKTONICKÝ, NÁVRH, Architekti Brno s.r.o., STUDIE, INTERIÉR, PROJEKTY, NÁVRH INTERIÉRU, DESIGN, DESIGNOVÝ, DOBRÝ ARCHITEKT, ALTERNATIVY, POTENCIÁL MÍSTA, GENIUS LOCI, PROFESIONÁLNÍ, NÁVRH NA MÍRU, JAK NA REKONSTRUKCI BYTU, DOMU, PLÁNUJETE STAVBU?, CHCETE STAVĚT?, SEŽEŇTE SI ODBORNÍKA, POTŘEBUJETE NÁPADY?, PORADIT, PORADÍME, MODERNÍ, EKOLOGICKÉ, EKONOMICKÉ, PRAKTICKÉ, KVALITNÍ, VEŘEJNÝ PROSTOR, DEVELOPERSKÝ PROJEKT, ADMINISTRATIVNÍ OBJEKT, ADMINISTRATIVA, KANCELÁŘ, VYBAVENÍ KANCELÁŘE, SÍDLO FIRMY, MODERNÍ OBCHODNÍ PROSTORY, ZAJÍMAVÝ OBCHOD, OBCHODNÍ JEDNOTKY, ZAŘÍZENÍ RESTAURACE, INTERIÉR RESTAURACE, INTERIÉRY BRNO, BYTOVÝ DESIGN, NÁBYTEK NA MÍRU, VYBAVENÍ BYTU, NETRADIČNÍ BYDLENÍ, BYDLENÍ JINAK, PROJEKT VENKOVSKÉHO DOMU, PROJEKT RODINNÉHO DOMU, LUXUSNÍ VILY, BYTOVÝ DŮM, NOVOSTAVBY, REKONSTRUKCE, NÍZKOENERGETICKÉ DOMY, PASIVNÍ DOMY, DŘEVOSTAVBY, BRNO, BRNO MĚSTO, BRNO VENKOV, JIHOMORAVSKÝ KRAJ, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ, HRADECKO, PARDUBICKÝ KRAJ, PARDUBICKO, VÝCHODNÍ ČECHY, ORLICKÉ HORY, ARCHITEKT DOBRUŠKA, ARCHITEKT ŽAMBERK, SLOVENSKO, NÁVRH REKONSTRUKCE, PROJEKT ÚPRAV, IDEOVÝ NÁVRH, MINISTUDIE, IDEOVÁ STUDIE, KONCEPČNÍ NÁVRH, KONCEPCE, STAVEBNÍ POVOLENÍ, ÚZEMNÍ ŘÍZENÍ, VIZUALIZACE, ÚZEMNÍ STUDIE, URBANISMUS, URBANISTICKÁ STUDIE, ROZVOJOVÁ KONCEPCE, ZMĚNA DOKONČENÉ STAVBY, ÚZEMNĚ PLÁNOVACÍ INFORMACE, ÚZEMNÍ PLÁN, REGULAČNÍ PLÁN, ÚZEMNÍ ROZHODNUTÍ, VEŘEJNOPRÁVNÍ SMLOUVA, ROZHODNUTÍ O UMÍSTĚNÍ STAVBY, ROZHODNUTÍ O ZMĚNĚ VYUŽITÍ ÚZEMÍ, ÚZEMNÍ ŘÍZENÍ, ZÁVAZNÁ STANOVISKA, NÁMITKY A PŘIPOMÍNKY, SPOLEČNÉ ÚZEMNÍ A STAVEBNÍ ŘÍZENÍ, ZJEDNODUŠENÉ ÚZEMNÍ ŘÍZENÍ, ÚZEMNÍ SOUHLAS, OHLÁŠENÍ, STAVEBNÍ ŘÍZENÍ, ZMĚNA STAVBY PŘED JEJÍM DOKONČENÍM, KOLAUDAČNÍ SOUHLAS, STAVBYVEDOUCÍ A STAVEBNÍ DOZOR, PROJEKTOVÁ ČINNOST VE VÝSTAVBĚ, PROVÁDĚNÍ STAVEB,