Interiér prodejny Sklizeno OC Zlaté Jablko ve Zlíně

autor: Tomáš Jurák, Lukáš Svoboda
spoluautor: Jan Martinek, Lucie Lindovská, Adam Michna
užitná plocha: 166 m2
adresa: Náměstí Míru 174, 760 01 Zlín
projekt: 10/2014

Řešený komerční prostor se nachází v obchodním centru Zlaté Jablko na Náměstí Míru v centru města Zlína. Prodejna disponuje dvěma vstupy, hlavním vstupem přímo z ulice Rašínovy, a druhým vstupem z prostoru OC.

Hlavní prodejní prostor zaujímá plochu 147 m2. Prostor prodejny je tvořen původně dvěma obchodními jednotkami a chodbou. Menší obchodní jednotka bude přizpůsobena pro sklad a kancelář vedoucího prodejny. Vybouráním stávající skleněné příčky mezi větší jednotkou a chodbou dojde k propojení těchto dvou prostor, čímž se stane nová prodejna průchozí pro všechny návštěvníky vstupující do OC z ulice Rašínovy.

Prostor prodejny je rozdělen do dvou zón. V rámci první zóny (původně chodba) zůstává ponechán průchod pro návštěvníky, kteří prodejnou pouze procházi do OC. Zde jsou umístěny lednice s mléčnými výrobky, masem, a dále regály s pečivem a müsli.

Ve druhé zóně je umístěn blok chladících pultů s uzeninami a sýry, vinotéka a další regály na drobnější zboží.

Materiálově a barevně prodejna ctí předepsaný vizuální koncept Sklizeno. Nad hlavním prodejním prostorem dojde k demontáži původního nevkusného podhledu a veškeré instalační potrubí zůstanou odhalené. Prostor pod stropem s instalacemi sjednotí barevný nátěr v odstínu antracit.

01/2015 T.J.

zpět ...
ARCHITEKTURA, ARCHITEKTI BRNO, ARCHITEKTONICKÝ, NÁVRH, Architekti Brno s.r.o., STUDIE, INTERIÉR, PROJEKTY, NÁVRH INTERIÉRU, DESIGN, DESIGNOVÝ, DOBRÝ ARCHITEKT, ALTERNATIVY, POTENCIÁL MÍSTA, GENIUS LOCI, PROFESIONÁLNÍ, NÁVRH NA MÍRU, JAK NA REKONSTRUKCI BYTU, DOMU, PLÁNUJETE STAVBU?, CHCETE STAVĚT?, SEŽEŇTE SI ODBORNÍKA, POTŘEBUJETE NÁPADY?, PORADIT, PORADÍME, MODERNÍ, EKOLOGICKÉ, EKONOMICKÉ, PRAKTICKÉ, KVALITNÍ, VEŘEJNÝ PROSTOR, DEVELOPERSKÝ PROJEKT, ADMINISTRATIVNÍ OBJEKT, ADMINISTRATIVA, KANCELÁŘ, VYBAVENÍ KANCELÁŘE, SÍDLO FIRMY, MODERNÍ OBCHODNÍ PROSTORY, ZAJÍMAVÝ OBCHOD, OBCHODNÍ JEDNOTKY, ZAŘÍZENÍ RESTAURACE, INTERIÉR RESTAURACE, INTERIÉRY BRNO, BYTOVÝ DESIGN, NÁBYTEK NA MÍRU, VYBAVENÍ BYTU, NETRADIČNÍ BYDLENÍ, BYDLENÍ JINAK, PROJEKT VENKOVSKÉHO DOMU, PROJEKT RODINNÉHO DOMU, LUXUSNÍ VILY, BYTOVÝ DŮM, NOVOSTAVBY, REKONSTRUKCE, NÍZKOENERGETICKÉ DOMY, PASIVNÍ DOMY, DŘEVOSTAVBY, BRNO, BRNO MĚSTO, BRNO VENKOV, JIHOMORAVSKÝ KRAJ, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ, HRADECKO, PARDUBICKÝ KRAJ, PARDUBICKO, VÝCHODNÍ ČECHY, ORLICKÉ HORY, ARCHITEKT DOBRUŠKA, ARCHITEKT ŽAMBERK, SLOVENSKO, NÁVRH REKONSTRUKCE, PROJEKT ÚPRAV, IDEOVÝ NÁVRH, MINISTUDIE, IDEOVÁ STUDIE, KONCEPČNÍ NÁVRH, KONCEPCE, STAVEBNÍ POVOLENÍ, ÚZEMNÍ ŘÍZENÍ, VIZUALIZACE, ÚZEMNÍ STUDIE, URBANISMUS, URBANISTICKÁ STUDIE, ROZVOJOVÁ KONCEPCE, ZMĚNA DOKONČENÉ STAVBY, ÚZEMNĚ PLÁNOVACÍ INFORMACE, ÚZEMNÍ PLÁN, REGULAČNÍ PLÁN, ÚZEMNÍ ROZHODNUTÍ, VEŘEJNOPRÁVNÍ SMLOUVA, ROZHODNUTÍ O UMÍSTĚNÍ STAVBY, ROZHODNUTÍ O ZMĚNĚ VYUŽITÍ ÚZEMÍ, ÚZEMNÍ ŘÍZENÍ, ZÁVAZNÁ STANOVISKA, NÁMITKY A PŘIPOMÍNKY, SPOLEČNÉ ÚZEMNÍ A STAVEBNÍ ŘÍZENÍ, ZJEDNODUŠENÉ ÚZEMNÍ ŘÍZENÍ, ÚZEMNÍ SOUHLAS, OHLÁŠENÍ, STAVEBNÍ ŘÍZENÍ, ZMĚNA STAVBY PŘED JEJÍM DOKONČENÍM, KOLAUDAČNÍ SOUHLAS, STAVBYVEDOUCÍ A STAVEBNÍ DOZOR, PROJEKTOVÁ ČINNOST VE VÝSTAVBĚ, PROVÁDĚNÍ STAVEB,